שטח פתוח

המקום הכי חם בגיהנום הוא גם המקום לעיתונאים, לכאלה שהיו ולאלה שרוצים להיות. לא בגלל האש, בגלל הסיפורים.
כל הסיפורים, המקרים והרעיונות שכאן זמינים ופתוחים לטיפול עיתונאי מכל סוג: כתיבה, צילום, סרט דוקומנטרי, או בסיס לרעיונות חדשים.
זה המקום לשנות את החוקים הישנים של איך מביאים "רייטינג", מה זה "סיפור סקסי" ובעיקר העניין המאוס של "הבלעדיות". סיפור טוב יכול להיות מסופר בכמה מקומות, בהרבה דרכים, עם עומק ורוחב וכבוד למרואיין. כל מה שצריך זה מישהו שידע לספר אותו.
אהבתם את הנושא? קחו והפכו אותו לסיפור שיגיע לאנשים ואולי ישנה את המציאות. אפשר להמשיך איתו הלאה, לכל מדיום וכלי תקשורת, ואפשר להישאר כאן, לקבל ליווי וייעוץ בעבודה העיתונאית, שירותי עריכה ומקום לפרסם את הכתבה המוכנה.
קשר עם מקורות יעשה דרך "המקום הכי חם", ומותנה בהסכמתם.
לפרטים נוספים ואופציה לשיתוף פעולה: open@ha-makom.co.il

מונופול המוות

למה ניתנו בתי הקברות בישראל כמונופול דתי? האם אפשר להפוך אותם מגוש בטון בניהול חברת קדישא לפארקים ירוקים בניהול אדריכלי נוף או קק"ל? יש היום רעיונות חדשים על מיחזור קברים ופתיחת ריאות ירוקות במרכזי הערים, קבורה בעמידה ונטיעת עצים במקום מצבות.

הצעה לחשיבה מחדש חשיבה מחדש על מונופול המוות הדתי, ההפחדה בפני המוות, והרבה על החיים.  לפרטים נוספים צרו עמנו קשר.

דיור תחילה

תוכנית "דיור תחילה" (Housing First), מיועדת לאנשים חסרי בית, חולי נפש שרובם משתמשים בסמים. התוכנית מכוונת למצוא מחסה ראשית לפגיעים ביותר בקרב חסרי הבית. התוכנית פועלת מאז 1992 בניו יורק. היא זכתה להכרה רבה בארצות הברית, ומאז תחילתה התפשטה ליותר מ-100 ערים בארצות הברית וגם למדינות אחרות, כולל שני פיילוטים רחבי היקף שהסתיימו בשנה שעברה בקנדה ובאירופה. נדמה כי יש מקום להחיל אותה גם בישראל. לפרטים, פנו אלינו

מחאה מושתקת

מדוע חברות סליקה מסרבות לתת שרות למי שמעוניין לתרום להפגנה למען צדק-חברתי. ומדוע בנקים אינם מוכנים לפתוח חשבון-יעודי לאותה מטרה? האם יש כאן התערבות של בעלי ההון, שהם גם בעלי הבנק, להשתיק כל ניסיון למחאה וביקורת? לפרטים, פנו אלינו

כותל מוגבל

"כאשר הגעתי למבואות שער האשפות התברר לי שמבחינת עיריית ירושלים הכותל המערבי נועד רק להולכי על שתיים. נכים המתקשים בניידותם צריכים לבקש רשות, להתחנן, כדי להיכנס ולהגיע לשם. בגלל הבירוקרטיה העירונית, צריך לבקש מראש אישור מיוחד ומוגבל בזמן. מכיוון שלא ידעתי, לקח לי 4 שעות להכנס לכותל" .

הכותבת בעלת מגבלות של דיבור והקשר קל יותר מבחינתה הוא במייל.

ליצירת קשר דרך חדוה לבנת: 054-2203817

דיור ציבורי

צוות דיור ציבורי מציע לקשר לתחקירים ומקרים בוערים של משפחות בדיור הציבורי שנאבקות עם תנאי תחזוקה מסכני חיים וניסיונות פינוי של החברות, וכן עם משפחות שעדיין ממתינות לקבל דיור, בעודן מנסות לשרוד עם סכומי סיוע בשכר דירה זעירים.
לפרטים:
מרים ויילר, mirwijler@gmail.com, 050-8553523
רונה מורן, rona_mrn@yahoo.com, 050-8447459

גזי חממה

ממשלת ישראל החליטה להקפיא לשלוש שנים את התוכנית הלאומית להפחתת גזי חממה. המשמעות: ביטול. נתוני דו"ח המשרד לאיכות הסביבה מראים שהיא לא רק סביבתית ובריאותית, אלא גם כלכלית! אז למה? מי מרוויח מזה?
לפרטים:
מאיה גבעון, חיים וסביבה, 052-4739155.

התייחדות

האסיר זוהר חנקישייב עשה היסטוריה: בזכותו שב"ס יאפשר לאסירים להתייחד עם בני זוג מאותו מין, אחרי שנים של סירוב מוחלט. חניקשייב מדבר בחופשיות, שווה להגיע אליו לכלא.
לפרטים:
נירית מוסקוביץ', דוברת האגודה לזכויות האזרח, משרד (ישיר): 073-7050763, במייל: nirit@acri.org.il

בלי לראות

אדם עיוור נדחה על הסף בראיון עבודה לביצוע סקרי דעת קהל טלפוניים. הסיבה: החברות לא מוכנות להתקין במחשביהן תוכנה מאובטחת שמאפשרת לו לראות. התביעה שלו בבית הדין לעבודה חושפת עולם שלם של אפליית אנשים עם מוגבלות בקבלה לעבודה. 
לפרטים:
עו"ד תמי קצביאן, הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית. 054-5503500. במייל: tammy.katsabian@mail.huji.ac.il